PEVNÝ, LEHKÝ A ODOLNÝ to vše je sklolaminát.


Sklolaminát je kompozitní materiál, tvořený skleněnými vlákny a vytvrzenou umělou pryskyřicí. Vyznačuje se velkou pevností, odolností vůči chemikáliím i počasí, nízkou hmotností a dobrými hygienickými vlastnostmi.

Nás zaujal sklolaminát jako výchozí materiál při výrobě květináčů. Věříme, že z našich květináčů ze sklolaminátu budete také nadšeni.

PROČ PRÁVĚ SKLOLAMINÁT?

PŘEDNOSTI SKLOLAMINÁTOVÝCH KVĚTINÁČŮ

1. NÍZKÁ HMOTNOST

Sklolaminátové květináče jsou lehké, takže i u květináčů větších rozměrů (velkoobjemové květníky) je zajištěna velice snadná manipulace. 

Samotné květináče zbytečně nezatěžují nosné konstrukce budovy, kde jsou instalovány. Především u střešních teras a zahrad je tento faktor klíčový.

Porovnání hmotnosti

Sklolaminátové květináče versus Betonové květináče

 

Rozměry

Hmotnost

Sklolaminátové květináče

40 cm x 100 cm x 50 cm

12 kg

Betonové květináče

40 cm x 100 cm x 50 cm

120 kg

Dobrá zpráva: Sklolaminátové květináče jsou 10x lehčí než betonové.

 

2. FLEXIBILITA VÝROBY – MOŽNOST VÝROBY POUZE 1 KUSU

Jednou z našich hlavních předností je know-how na výrobu forem, které nám umožňuje cenově dostupnou produkci také malých sérií zakázkové výroby květináčů, nebo i jednotlivých květináčů. Naši zákazníci mají naprostou svobodu a nemusí při výběru dělat žádné kompromisy.

 

3. MOŽNOST VÝBĚRU BARVY, TVARU, VELIKOSTI

Žádný jiný materiál nám neumožní takovou variabilitu a možnost individuální volby. Klidně si vymýšlejte, možné je prakticky cokoliv.

 

4. MRAZUODOLNOST

Sklolaminát je odolný vůči extrémním klimatickým podmínkám.
V zimě mráz -20°C a v létě žár + 40°C? Žádný problém. 

To je důvod, proč jsou květináče ze sklolaminátu doslova předurčeny k celoročním venkovním instalacím.

 

5. SNADNÁ ÚDRŽBA

Sklolaminát není porézní, takže se hladký povrch velice snadno udržuje. A co je hlavní: ani v čase se jeho vzhled a vlastnosti nemění.

 

6. PEVNOST - ODOLNOST PROTI NÁRAZU A POŠKOZENÍ

Pevnost našich výrobků je dána kromě samotných vlastností sklolaminátu také praxí ověřenou znalostí technologie výroby. Naše květináče jsou vyráběny jako monolity, takže nemůže dojít k poškození spojů nebo míst, kde dochází k největším tlakům. Prostě dokonalý výrobek s neomezenou životností.

 

7. VODOTĚSNOST 

Sklolaminát je při dodržení správného výrobního postupu absolutně vodotěsný. Tento fakt ulehčuje použití sklolaminátových květináčů v exteriéru.

Co máme na květináčích ze sklolaminátu nejraději my? Mají schopnost změnit místo, kde žijeme, k lepšímu.

Prohlédněte si naše realizace